Hakkımızda
Faaliyete Başlama
Asil Boyama 2017 Yılında Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesinde 1062 m2 büyüklüğünde bir alana kurularak faaliyetlerine başlamıştır.
Asil Boyama Hizmetleri
Endüstriyel Yaş Boyama, Elektrostatik Toz Boyama ve Kromat Kaplama hizmetleri ile ülke çapında paydaşlarına hizmet sunmaktadır.
Tecrübeli Kadromuz
Asil Boyama tecrübeli kadrosu sayesinde üretim bilgi ve becerilerini sürekli artırarak ülke sanayisine daha iyi hizmet verebilmeyi bir görev olarak üstlenmiştir.

Yıllık Tecrübe
Referans
Başarılı Teslimat
% Müşteri Memnuniyeti
Referanslarımız
Müşteri Memnuniyeti
Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak insana, doğaya, çevreye ve topluma saygılı şekilde iş faaliyetlerini sürdürdüğümüz için bizlerle çalışan firmalar..

Aselsan

ile çalışıyoruz

METEKSAN SAVUNMA

ile çalışıyoruz..

KAREL

ile çalışıyoruz.

ATEL

ile çalışıyoruz..

SDT

ile çalışıyoruz..

ÖZNUR

ile çalışıyoruz..

ÖZBEN

ile çalışıyoruz..

YİĞİTLER

ile çalışıyoruz..

GORA

ile çalışıyoruz..

RUTAŞ

ile çalışıyoruz..

ADA SAVUNMA SANAYİ

ile çalışıyoruz..

SAYGIN SAVUNMA

ile çalışıyoruz..

SIGNA SYSTEMS

ile çalışıyoruz..


Kalite Kontrol

KALİTE Kontrol Uygulamaları

Firmamızda onaylı olduğumuz tedarikçilerimizin bizden beklediği kaite şartlarının değerlendirilmesi gerekli ölçüm cihazlarımızla yapılmaktadır. Cihazlarımız bakımları ve kalibrasyonları sistemsel olarak takip edilmektedir.


Parlaklık Ölçümü

Uygulanan boya işlemi sonrasında en önemli kriterlerden biri parlaklık değeridir. Firmamızda CHN Spec marka parlaklık ölçüm cihazı kullanılmaktadır. Boyanan partilerde TS 2859-1 standartında belirtilen kabul örnekleme adedine göre ölçüm alınır.Alınan ölçümler parçalara ait sertifikalarımızda belirtilmektedir. Parlaklık ölçümüne uygun olmayan parçalarda ise; parçalarla beraber test kuponları boyanır. Bu kuponlardan parlaklık ölçümü yapılır.


Kalınlık Ölçümü

Boyanan ya da kaplanan parçaların istenilen standartlarda uygulandığının bir diğer teyit noktası kalınlık ölçümüdür. Firmamızda bu işlem için PosiTector 6000 el tipi elektronik ölçüm cihazı kullanılmaktadır. Boyanan ya da kaplama işlemi yapılan partilerde TS 2859-1 standartında belirtilen kabul örnekleme adedine göre ölçüm alınır. Alınan ölçümler parçalara ait sertifikalarımızda belirtilmektedir. Kalınlık ölçümüne uygun olmayan parçalarda ise; parçalarla beraber test kuponlar boyanır. Bu kuponlardan parlaklık ölçümü yapılır.


Bükme TESTİ

Bükme Testi Cihazı, ISO 6860 ve ASTM D522 standartlarına göre, bir metal test panelinden kaplamanın, boyanın veya verniğin çatlama, uzama ve/veya ayrılma elastikiyetini veya direncini belirlemek amacıyla test panellerinin konik şekilli bir mandrel üzerinde bükülmelerini sağlayan bir test cihazıdır. Firmamızda TQC Konik Mandrel Bükme Testi Aparatı kullanılmaktadır.


Cross-Cut Boya Yapışma TESTİ

Boyanın kuru katlarının alt katman üzerindeki yapışkanlığını kaplama boyunca bir dizi kesme yoluyla test etmek için kullanılır. Firmamızda TQC CC2000 Çapraz Kesme Yapışma Testi Kiti kullanılmaktadır.


Darbe Testi

Boyaların ve kaplamaların darbe dayanımını ve esnekliğini belirlemek için kullanılır. Firmamızda IMPACT TEST SP1890 MANUAL cihazı kullanılmaktadır.